در جست‌و‌جوی کابارآمادالاپسته

آن‌لاین - فروردین ۱۳۹۹


در فروردین ماه 1399 جمع علمی ترویجی رستا بر آن شد که با توجه به شرایط موجود دوران کرونا با استفاده از فرصت ایجادی از وقت خود استفاده کند و رویدادی را در قالب محتوای آنلاین برگزار کند.
 
رستا در تاریخ 9 ،10 و 11 فروردین ماه 1399 اولین رویداد غیرحضوری خود را با نام در جست‌وجوی کابارآمادالاپسته برگزار کرد. این رویداد با هدف تداوم ارتباط با مخاطبین در دوران کرونا و قرنطینه و همچنین آموزش علم به شیوه نوین برای دانش آموزان برگزار شد.
مخاطبان این رویداد دانش آموزان پایه های نهم تا دوازدهم بودند و در این رویداد حدودا 210 نفر دانش‌آموز از سراسر کشور شرکت کردند.
هنگامی که طرح اولیه رویداد مطرح شد به مرور تیم های مختلف رویداد شکل گرفت این گروه ها شامل تیم علمی،تیم طراحی،تیم فنی،تیم گرافیک،تیم رسانه و تیم محتوای اسکای‌روم بودند.
این رویداد در قالب یک مسابقه کلی برگزار شد. به این صورت که هر شرکت‌کننده‌ای در ابتدا در یک جزیره قرار داشت و ماجراجویی خود را آغاز می‌کرد. با سرزدن به جزایر مختلف و با پشت سر گذاشتن چالش‌های گوناگون علمی و متفرقه کلیدها و سکه‌هایی بدست می‌آورد و به ماجراجویی برای کشف گنج‌ها و قابلیت‌های ویژه می‌پرداخت. همچنین هر شرکت‌کننده در قالب بندرگاه و بازار به همکاری با سایر بازیکنان می‌پرداخت. و به این صورت یک رویداد تلفیقی از بازی و چالش‌های علمی ایجاد شده بود و شرکت‌کنندگان در قالب بازی هم مهارت‌های اجتماعی خود در بازی را تقویت می‌کردند و هم با چالش‌های گوناگون علمی دست و پنجه نرم می‌کردند.